Nuno Espirito Santo apo David Moyes cili mund të jetë menaxheri i ri i Evertonit?!

Nuno Espirito Santo dhe David Moyes janë shfaqur si dy nga kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Carlo Ancelotti si menaxher i Everton.

Pronari i Everton Farhad Moshiri u habit nga shpejtësia e largimit të Ancelotti drejt Real Madrid të Martën.

Sidoqoftë, ai e ka reflektuar shpejt se kush mund ta zëvendësojë italianin.

Emrat e ish-menaxherit të Wolves Nuno dhe shefit të West Ham Moyes janë më të shquarit.

Moshiri ishte i impresionuar nga puna që Nuno bëri gjatë katër sezoneve të tij në Wolves.

Ndërsa Moyes ishte afër që të emërohej si shefi i Everton kur Ancelotti u bë emërua në dhjetor të 2019.

Është e kuptueshme që Moyes ka rënë dakord për një kontratë tre-vjeçare për të qëndruar në West Ham, por që ajo është ende nuk është nënshkruar.

Nuk dihet nëse Skocezi do të ishte i gatshëm t’i kthente shpinën West ham nëse i ofrohej një shans për t’u kthyer në Everton.

Evertoni për të ka qënë klubi ku ai kishte kaq shumë sukses përpara se të largohej në 2013 për të zëvendësuar Sir Alex Ferguson në Manchester United.

Nuno dihet se është i etur për një kthim të menjëhershëm në Premier League pas largimit të tij nga Wolves dhe ka pasur diskutime me Crystal Palace në lidhje me vendin e tyre të lirë.

Ancelotti u largua nga Everton për të pasuar Zinedine Zidane dhe për t’u bërë trajner i Real Madrid për herë të dytë, pas 18 muajsh në krye të Goodison Park.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme