Një sezon I gjatë me pengesa për Houston rockets…

Sezoni i parë i John Wall me Houston Rockets ka të ngjarë të ketë përfunduar për shkak të një dëmtimi të këmbës së djathtë, tha ekipi të hënën.

Wall u diagnostikua me një tendosje të muskulit nga ana e ekipit, një dëmtim që ai pësoi kundër LA Clippers në 23 Prill.

Wall luajti në 40 ndeshje për Rockets, mesatarisht 20.6 pikë, 3.2 kërcime, 6.9 asistime dhe 1.1. vjedhje për ndeshje ndërsa gjuan 40.4% në përgjithësi dhe 31.7% në trepikësh.

Ai humbi dy ndeshjet e para të Houston për shkak të protokolleve të Covid-19 dhe humbi gjatë gjithë sezonin për shkak të dhimbjes së gjurit të djathtë (14-22 janar), gjurin të majtë të mavijosur (11-17 mars) dhe ënjtjen në gjurin e tij të djathtë (31 mars -5 Prill).

Ai nuk luajti në humbjen e Houston ndaj Denver Nuggets të Shtunën, një humbje 129-116 që ishte e katërta e Houston me radhë dhe e teta në nëntë ndeshjet e fundit.

Wall hyri në sezon pasi nuk kishte luajtur që nga 26 Dhjetor 2018, duke humbur dy sezonet e fundit me dëmtime në tendinën e majtë, gjurin e majtë dhe thembrën e majtë.

Gati 11 muaj para ndeshjes së tij të fundit në NBA, Wall iu nënshtrua një procedure pastrimi në gjurin e tij të majtë.

Pastaj, tre ditë pas daljes së tij më 26 dhjetor 2018, Wall vizitoi me një specialist në lidhje me dhimbjen e përsëritur në thembrën e tij.

Në fund të fundit, Wall zgjodhi një operacion për të lehtësuar atë shqetësim.

Javë më vonë, Wall pësoj një tjetër pengesë kur këput tendinën e majtë.

Rockets kanë rekordin më të keq të NBA në 15-46 dhe janë në mes të një rindërtimi pas tregtimit të super yllit dhe ish-KV MVP James Harden në Brooklyn Nets në mes të janarit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme