Një luftë për të mos u humbur…

Derek Chisora ​​përplaset me ish-kampionin botëror Joseph Parker të Shtunën, një përplasje intriguese në pesha të rënda, por kush fiton?.

Në ngjarjen kryesore, favoriti britanik i tifozëve në pesha të rënda Derek Chisora, do të luftoj me ish-kampionin e peshave të rënda WBO, Joseph Parker.

Kjo është një luftë e cila u ra vendos përmes një video telefonike.

Ne e dimë se çfarë mund të presim nga Chisora, sigurisht një presion të pakuptimtë dhe një luftë të pamëshirshëme.

Gjithmonë argëtues, ai një herë në mënyrë të çuditshme i tha kundërshtarit Dillian Whyte se ai “do ta kalonte atë si laksativë”, por fjalët e tij këtë herë janë pak më filozofike

Chisora ​​po vjen pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk të Ukrainës, humbja e 10-të e karrierës së Londonerit me 42 luftime.

Parker, një boksier teknikisht i zgjuar, ka rënie nga titulli botëror që nga pesimi i humbjeve të njëpasnjëshme nga Joshua dhe Whyte në 2018.

Nën drejtimin e trajnerit të ri Andy Lee, ai ka qenë duke u stërvitur në Morecambe së bashku me kampionin e WBC Fury …

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme