Një lUftë e vështirë pËr Gervonta davis!

Gervonta Davis do të kalojë në divizionin e peshave të lehta për të sfiduar në 26 Qeshorë kampionin e WBA Mario Barrios (26 fitore ku 17 me nokaut dhe 0 humbje).

Ellerbe i Mayweather Promotions e sheh këtë si një luftë të vështirë për ish-kampionin botëror me dy divizione Davis (me 24 fitore ku 23 prej tyre me nokaut dhe 0 humbje) sepse ai është 5 inç më I shkurtër se Barrios.

Davis mund të tërhiqej nga lufta, për shkak se ai nuk ka ndonjë përvojë të luftuar me djem aq të mëdhenj sa Barrios.  

Ne nuk e dimë se si do të reagojë Tank kur të futet në ring me vendasin e egër të Teksasit Barrios. 

Mikey Garcia thotë se ai e sheh luftën Davis vs. Barrios si një luftë e tipit “50-50”.

Periudha e bashkë-funksionit në kartën Davis – Barrios është ish-kampioni i ri i peshave të mesme IBF / WBA Jeison Rosario duke marrë Erickson Lubin. 

Ata të dy po përplasen në një eliminues të titullit WBC 154-lb për të vendosur detyrimin për kampionin e WBC Jermell Charlo.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme