Saunders pretendton se kjo luftë S’do jetë si të tjerat!!

Billy Joe Saunders thotë se ai do të duhet të kërkoj “diçka brenda vetës që nuk e kam parë ende” nëse do të arrijë fitoren kundër Saul Alvarez.

Dyshja do i drejtohet ringut rreth orës 05:00 të dielën në mëngjes në Mbretërinë e Bashkuar.

Dalja do bëjet përpara rreth 70,000 tifozëve, turma më e madhe ndonjëherë në një vend të mbyllur të boksit në SH.B.A.

Stadiumi AT&T i Dallas Cowboys do të presë turmën më të madhe pas pandemisë në një ngjarje sportive në SH.B.A.

Do të kapërcehet gjithashtu rekordi aktual i pjesëmarrjes në ambiente të mbyllura për një ngjarje boksi amerikan, vendosur kur Muhamed Ali luftoi me Leon Spinks në New Orleans në 1978 .

Saunders do të ndodhet në një territor të egër, pasi tifozët meksikanë pritet të dynden për të parë yllin e madh të vendit të tyre.

Gjatë javës ekipi i Saunders ka kërkuar një unazë më të madhe për këtë luftë.

Ai kërkon hapsirë të lëvizë kundër një rivali i cili e ka provuar veten që është i aftë, i fuqishëm dhe me një karrierë të jashtëzakonshme ku në 58 dalje ka pësuar vetëm 1 humbje.

Unë e kam pasur ëndërr këtë dhe e luaja në kokën time që kur isha gjashtë vjeç”, tha 31-vjeçari Saunders, i cili rrezikon titullin e tij botëror të peshave të mesme WBO.

“Unë e di që kam diçka brenda meje që nuk e kam parë as vetë dhe e di që do të duhet ta nxjerr atë të shtunën në mbrëmje.”

Saunders ka kërkuar të shkojë me Alvarez në javën e luftës.

Në konferencën për shtyp të së enjtes ai na ofroi një shtrëngim duarsh me rivalin e tij.

Alvarez ka qëndruar i qetë, dhe përgjigja e tij ishte e shpejtë “jo” kur u pyet nëse i pëlqente Saunders.

“Kjo luftë është e ndryshme sepse kemi pasur katër vjet që ai flet për mua,” tha 30-vjeçari Alvarez, i cili do të rrezikojë titujt botëror të WBC dhe WBA.

Një pikëpamje e zakonshme në lojën e luftës është se Saunders do të duhet të përdorë aftësitë e tij të dukshme për të acaruar një xhuxhishte boksi të ashpër.

“Në boks ka luftime të vështira” gjithashtu ai shtoi:

“Kjo do të jetë një luftë e vështirë për mua për shkak të stilit të tij. Unë kam më shumë përvojë në ring, kështu që do t’i tregoj të shtunën në mbrëmje.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme