Një lojë ndryshe e luajtur nga barcelona…

Antoine Griezmann shënoi një gol fitues në minutën e 81′ ndërsa Barcelona vulosi vendin e tretë në La Liga me fitoren në Eibar.

Sulmuesi francez gjuajti nga një kënd i ngushtë në shtyllën e pasme pasi mori një top të mirë nga Ousmane Dembele në krahun e djathtë.

Ishte një Barça komplet ndryshe, duke pasur disa mungesa në lojtarë kryesorë përfshirë Lionel Messin, të cilit i ishte dhënë leja për të pushuar para Copa America.

Ata e përfundojnë sezonin në 79 pikë, shtatë prapa kampionëve Atletico Madrid.

“Ne nuk e bëmë biznesin në lojëra të rëndësishme këtë sezon,” tha Griezmann, i cili u bashkua me Barçën nga Atletico në 2019.

“Sigurisht që jam i kënaqur me golin, por gjithsesi jam i zhgënjyer me mënyrën se si ka shkuar fushata e ligës. Ne nuk ishim të mirë në fillim të fushatës, por kemi qenë pothuajse perfekt në 2021.”

“Unë jam i lumtur për Atletico, për trajnerin Diego Simeone, për miqtë e mi atje dhe tifozët e tyre. Ata e meritojnë atë.”

Si dhe Messi, Marc-Andre ter Stegen, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba dhe Pedri munguan të gjithë për Barcelonën, dhe fillimisht u duk në një pjesë të parë disi të hallakatur, megjithëse u zhvillua në pjesën e dytë më e mirë.

Rënia e Eibar tashmë ishte konfirmuar para ndeshjes dhe ata përfundojnë në fund të tabelës me 30 pikë, duke u kthyer në nivelin e dytë pas shtatë vitesh në krye të Spanjës.

Total
26
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme