Një lojë ‘e pashpresë’ midis west brom dhe wolves…

E ardhmja e West Brom Premier League supozohet e përfunduar pasi skuadra e Sam Allardyce mundi të sigurojë vetëm një pikë nga derbi i tyre me Wolves.

Që rekordi i Allardyce mos të zbresi kurrë tani duhet që skuadra e tij të fitojë në të katër ndeshjet e tyre të mbetura.

Duke filluar me ndeshjen me Arsenal të Dielën dhe gjithashtu të shpresoj që pesë ekipet jashtë zonës së rënies që ata të mos fitojnë asnjë ndeshje tjetër.

Cdo gjë duke si e pamundur, me cilësitë ‘e dobta’ që West Brom tregoi gjatë një loje të luajtur në një shi të rrëmbyeshëm për të fituar një pikë nga gjuajtja me kokë e Mbaye Diagne.

Skuadra e varfëruar e Nuno Espirito Santo, i cili arriti barazimi ishte pa Wily Boly pas daljes pozitiv me Covid-19 , mbarti kërcënimin më të madh për pjesën më të madhe të ndeshjes.

Sidoqoftë Silva arriti të shënonte në minutat shtesë të pjesës së parë për Wolves.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme