Një lajmë tjetër largimi vjen nga Leicester city…

Kapiteni i Leicester City, Wes Morgan do të pensionohet në fund të sezonit.

Mbrojtësi 37-vjeçar udhëhoqi Leicester në fushatën e tyre 2015-16 dhe ngritën Kupën e FA për herë të parë të Shtunën.

Ish-ndërkombëtar i Xhamajkës Morgan ka bërë 324 paraqitje për Leicester në të gjitha garat.

Menaxheri Brendan Rodgers tha se ai do të ishte “përgjithmonë mirënjohës” për “mbështetjen e pamatshme” të Morgan.

Leicester, i cili po ecën mirë për të fituar një vend në Champions League, e përfundon sezonin e tij kundër Tottenham të Dielën në 17:00 të mbasdites.

Morgan u bashkua me Leicester nga Nottingham Forest në janar të 2012 dhe u emërua kapiten për sezonin pasardhës.

Ai luajti çdo minutë në sezonin fitues të Premier League të Leicester.

Ai gjithashtu bëri 30 paraqitje për Xhamajka midis 2013 dhe 2016.

“E rëndësishme për kapitenët është që ata duhen të mendojnë për të gjithë, jo vetëm për veten e tyre,” tha Rodgers në faqen e klubit.

“Ju me të vërtetë duhet të kujdeseni për ekipin, kjo është puna juaj si kapiten dhe ai e ka bërë atë jashtëzakonisht mirë.”

Morgan do të jetë i përfshirë në Leicester dhe do të mbajë rolin e tij në bordin e Shoqatës së Futbollistëve Profesionistë.

“Ardhja ime në Leicester ka qenë një nga zgjedhjet e mia më të mira dhe unë gjithmonë do e rikujtoj,” tha Morgan.

“Tifozët kanë qenë gjithmonë të mirë me mua. Unë gjithmonë kam dhënë zemrën time për ta.”

Mbrojtësi i majtë Christian Fuchs, i cili ishte gjithashtu një anëtar kryesor i ekipit fitues të titullit, do të largohet nga klubi në fund të sezonit.

Total
76
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme