Një humbje dramatike e Danimarkës…

Finlanda fitoi ndeshjen e tyre të parë në një finale të madhe pasi mundi Danimarkën në një ndeshje të Euro 2020Z

29 vjeçari Eriksen, u rrëzua pas 41 minutash dhe mori ndihmën e parë në fushë.

Shokët e tij të ekipit të dukshëm të dëshpëruar e rrethuan atë dhe tifozët në të gjithë botën panë të tronditur.

Pas afërsisht 15 minutash trajtimi, ylli i Inter Milanit u dërgua në një barelë.

Mbështetësit nga të dy vendet brohorisnin emrin e tij ndërsa të dy grupet e ekipeve kaluan orën tjetër në dhomat e tyre të zhveshjes.

Vetëm kur u informua se ai ishte zgjuar në spital, lojtarët ranë dakord të rinisnin ndeshjen.

Në 20:05, dy orë pesë minuta pas fillimit, portieri i Danimarkës Kasper Schmeichel u kthye në fushë.

Ndeshja rifilloi në 10:30 me katër minutat e fundit të pjesës së parë të luajtur para një pauze pesë minuta për gjysmën e kohës dhe më pas pjesën e dytë.

Para shembjes shqetësuese të Eriksen, Danimarka kishte qenë skuadra më e mirë, me portierin e Finlandës, Lukas Hradecky, duke kursyer përpjekjen e Jonas Wind për 20 metra dhe duke hequr topin me kokë nga mesfushori i Tottenhamit Pierre-Emile Hojbjerg.

Total
17
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme