Një Ëndërr e bërë realitet për Chelsea!!

Mason Mount e quajti Chelsea si “ekipi më i mirë në botë” ndërsa Blutë mundën fituesin e Premier League Manchester City për të ngritur trofeun e Champions League.

Sulmuesi gjerman Kai Havertz shënoi golin e vetëm në pjesën e parë në Porto për t’i dhënë Bluve triumfin e dytë në garë pas suksesit në 2012.

City kishte kërkuar të katër titujt në fillim të këtij sezoni, por u mund në gjysmëfinalet e Kupës FA nga Chelsea.

“Ne jemi në një finale dhe e fituam atë. Është një rast kaq i veçantë,” tha Mount.

Mesfushori Mount, i cili siguroi asistimin për golin, i tha medias:

Unë nuk mund ta them me fjalë. Është e pamundur. Unë kam luajtur në dy finale të mëparshme për Chelsea dhe i kemi humbur të dyja.”

“E kam pasur ëndërr, të fitoja një trofe me Chelsea. Për të shkuar deri në Champions League, ne kemi luajtur me disa ekipe të vështira. Në këtë moment, ne jemi skuadra më e mirë në botë. ”.

Mount u emërua në skuadrën e përkohshme të Anglisë për Kampionatin Evropian të verës.

Ai përmendi faktin se disa nga djemtë e Qytetit meritonin të ishin aty mbremjen e djeshme.

“Është e vështirë për ta, por shpresojmë që sezonin e ardhshëm të fitojmë edhe Premier League.”

Kapiteni Cesar Azpilicueta e quajti një “ditë të veçantë” dhe tha: “Kai Havertz ishte kaq i qetë. Jo vetëm kaq. Ai vrapoi si i çmendur. Prandaj e meriton këtë.”

“Unë erdha këtu në vitin 2012 pas asaj fitoreje në Champions league. Doja të përsëris atë sukses në. Ishte e mahnitshme.”

Havertz ka kaluar një kohë të vështirë në Stamford Bridge që nga bashkimi në verë nga Bayer Leverkusen, duke luftuar me formën e tij si dhe komplikacionet pas kontraktimit me Covid-19.

“Unë kam pritur 15 vjet për këtë moment dhe tani është këtu,” tha fituesi i ndeshjes.

Total
6
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme