Një bashkëpunim për zhvillimin e aftësive të lojtarëve..

Organizata portugeze e esports ‘OFFSET Esports’ ka lidhur partneritet me kompaninë e pajisjeve të komunikimit ‘devolo.’

Si rezultat i partneritetit, ‘devolo’ do të sponsorizojë OFFSET-in e parë CS: ‘GO bootcamp’ të vitit në Braga.

Nuno Silva, Menaxher i ‘devolo Portugal’, komentoi:

Rruga drejt fitores në esports bëhet me internet me cilësi të lartë, prandaj devolo vendosi të bashkohet me ‘OFFSET Esports’ në mënyrë që të ofrojë lidhje më të mira të mundshme, qoftë përmes Wi-Fi ose përmes linjës elektrike. ”

Përveç që në dukje ata janë furnizuar me produktet e devolo, detajet mbi projekt tjetër të planifikuar midis njësive nuk janë zbuluar.

Sipas njoftimit, qëllimi kryesor për ‘bootcamp’ do të jetë përdorimi i një programi trajnimi ‘rigoroz’, që synon të maksimizojë aftësitë individuale të secilit lojtar të CS: GO.

Përmendur gjithashtu në lëshim, ‘bootcamp’ shihet si një shans për disa nga lojtarët më të rinj të OFFSET të integrohen në grup dhe të forcojnë shpirtin e ekipit.

Bootcamp do të zgjasë për një javë, duke filluar nga 19 Prill.

Në muajt e fundit, ‘OFFSET’ Esports ka qenë aktive në sigurimin e partnerëve komercialë.

E themeluar në 2002, devolo është një kompani gjermane e teknologjisë që synon të prodhojë produkte dhe zgjidhje të orientuara drejt së ardhmes, posaçërisht rrotullohen rreth teknologjisë ‘inteligjente’.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme