‘Neymar ëndërronte të luante kundër Messit’ – Super League ‘mund të fillojë në pesë muaj’.

Një nga burrat e përfshirë në krijimin e konkursit të ri thotë se një nga qëllimet e tyre është të fitojnë përsëri interesin e brezit të ri.


Sekretari i përgjithshëm i Super League Anas Laghrari ka mbrojtur garën duke këmbëngulur se lojtarët më të mirë në botë do të kenë shansin të luajnë rregullisht kundër njëri-tjetrit.


Planet për një turne të ri për të rivalizuar direkt Ligën e Kampionëve u lëshuan gjatë ditëve të fundit, me 12 nga klubet më të mëdha të Evropës të përfshira në ndarjen e propozuar.


Dhe, pas një dënimi të gjerë, Laghrari është përpjekur të shpjegojë arsyetimin pas Super League, duke këmbëngulur se ata po krijojnë një turne që “i bën njerëzit të ëndërrojnë”.

Çfarë është thënë?

“Ne duam të krijojmë futbollin më të mirë. Një konkurs që të gjithë duan ta shohin, që i bën njerëzit të ëndërrojnë,” i tha sekretari i përgjithshëm Laghari Le Parisien.


“Brezat e rinj janë më pak të interesuar për futbollin, ata përqendrohen të luajnë në konsolën e tyre ose çfarëdo tjetër dhe hyjnë vetëm për lojërat e mëdha. Por këto lojëra të mëdha rrallë ndodhin.


“Ekziston gjithashtu një zhgënjim midis lojtarëve që duan të luajnë këto lojëra të mëdha kundër këtyre lojtarëve të shkëlqyeshëm. Neymar ëndërroi të luante kundër Messi.


“Ai u dëmtua [në raundin e 16 të Ligës së Kampionëve 2020-21] dhe ndoshta nuk do të jetë në gjendje të luajë kurrë më kundër Messi përsëri.


“Ne jemi gati të ulemi rreth një tavoline [me UEFA], ne vetëm kërkojmë një dialog. Në rast mosmarrëveshjeje? Gjithçka mund të fillojë në pesë muaj.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme