FutbollKryesore

“Nëse Real Madrid ose Barcelona duan Aubameyang, ai do të shkojë” – Nicholas ende shpreson që Arsenali mund ta bëjë këtë me “makinën e synuar”

Ish-frontiani i Gunners beson se detyrimi i sulmuesit të Gabonese për kushte të reja do të ishte aq i mirë sa të fitosh Kupën e FA

Lidhja e Pierre-Emerick Aubameyang për një kontratë të re do të ishte aq e madhe sa të fitosh Kupën e FA për Arsenalin, thotë Charlie Nicholas, por pranon që “makina e golave” do të vazhdojë nëse Thirrja e Real Madridit ose Barcelona.

Topçinjtë kanë qenë të bllokuar në bisedime të zgjatjes me kapitenin e tyre të klubit për ca kohë. Nuk u arrit asnjë marrëveshje, me rezultatin që fronti frytdhënës 31-vjeçar hyri në 12 muajt e fundit të marrëveshjes së tij.

Me asnjë pajtim të ri për kushtet, është sugjeruar që Arsenali mund të duhet të sanksionojë me dëshirë një shitje për të shmangur humbjen e një pasurie të çmuar në verën e vitit 2021 për asgjë.

Aubameyang ka qëndruar i kujdesshëm në planet e tij për të ardhmen, megjithë fatin e tij në Londrën e Veriut, dhe konsensusi i përgjithshëm është se një qasje nga një klub kryesor evropian do ta kthejë kokën.

Nikolla ka frikë se do të jetë ky rasti, por ai nuk pranon të heqë dorë nga shpresa kur bëhet fjalë për mbajtjen e një figure të tillë talisman në Emiratet Stadium.

Ish-frontiani i Topçinjve i tha Sky Sports të Aubameyang përpara finales së FA të Arsenalit me Chelsea të Shtunën: “vitalshtë thelbësore që ata e mbajnë atë, por nëse Real Madrid ose Barcelona tregojnë interes për të në moshën e tij, dhe ai dëshiron të shkojë Ai do të shkojë Duhet të lëmë më të mirën që pashë në një fanellë të Arsenalit, Thierry Henry, sepse ai donte të shkonte te Barça.

“Ky është realiteti, sepse ky njeri është një makinë e synuar. Nëse i shikoni përsëri pagat që i dhamë Mesut Ozil, duhet të duronim Alexis Sanchez derisa ta këmbyem, ky njeri është i njëjti lloj si juve. Pyes veten nëse ia vlen t’i jepet paga e lartë.

“Unë personalisht mendoj se është sepse shumë pak është i garantuar në futboll, por garancia që ai ju jep kur është i aftë janë qëllimet e tij. Qëllimet e Arsenalit janë përbërësi kryesor në mënyrën e tyre të lojës. Puna e Arsenalit është tani për të vendosur një mbrojtje që ka qenë e dobët për gjashtë ose shtatë vitet e fundit.

“Gradualisht mendoj se Arteta do ta bëjë këtë, por klubi është ende duke u mbajtur për të paguar një shpërblim të vogël [rreth Aubameyang]. Nëse Arsenali më në fund dëshiron ta marrë këtë [kontratë] mbi vijën, jepini atij atë që dëshiron, dhe atëherë Aubameyang do të jetë akoma një pasuri e pagueshme nëse dëshiron të largohet brenda një viti.

“Kur ne mbarojmë, siç kemi bërë me Aaron Ramsey, ju thjesht po i përmbaheni dikujt që nuk është mjaft i përkushtuar për çështjen. Tani shpresoj që Aubameyang të nënshkruajë përsëri – Arsenal, merre atë përsipër! Do të ishte një forcë aq e madhe sa fitimi i Kupës së FA. Do të ishte kaq e madhe. “

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.