Neil Magny mund të luftoj me Khamzat Chimaev…

Neil Magny është ende i gatshëm për të luftuar Khamzat Chimaev.

Që kur Chimaev shpërtheu në skenën e UFC me dy fitore në 10 ditë, ai dhe Magny po luftonin vazhdimisht me njëri-tjetrin.

Shumë menduan se lufta do të ndodhte, por Chimaev parapreferoj luftën me Leon Edwards.

Por në këtë periudh u infektua me COVID-19, i cili e detyroj atë të largohej qëndron larg për muaj me radhë.

Chimaev tani është i sigurt të kthehet këtë verë, Magny thotë se ai ende do të dëshironte që luftë.

“Unë ende nuk jam kundër luftës Khamzat Chimaev,” tha Magny për MMA Fighting.

“Ai është i paprovuar në këtë pikë. Ai është një i ri dhe i ardhshëm, ai ka kredenciale të shkëlqyera në nivelin ndërkombëtar. Ai patjetër që ka potencial për të qenë një luftëtar i shkëlqyeshëm dhe unë dua të provoj veten time kundër një djali të ri që po vjen duke u rritur.”

Neil Magny beson se ai është një luftëtar i tmerrshme për Chimaev.

Pavarësisht nga fakti që Magny është i bindur se do të ngrinte dorën, ai thotë se nuk do të presë Chimaev.

Ai thotë se dëshiron një përgjigje së shpejti, dhe nëse jo, ai dëshiron ndonjë pretendent tjetër duke përfshirë Vicente Luque.

“Unë uroj që ai të kthehet këtu shumë shpejt. Por me situatën COVID, unë nuk e di nëse ai do të jetë gati në gusht dhe nuk jam i gatshëm ta vendos karrierën time në pritje për ‘po sikur?’ Nëse ai është gati, unë jam absolutisht i gatshëm dhe i aftë të përballem atij. Nëse jo, më jep pretendentin tjetër të lartë dhe unë jam gati të vazhdoj përpara ”.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme