Ndeshje emocionuese na sjellë fundjava…

Barcelona pret liderët Atletico Madrid të shtunën në mesditë në garën e titullit La Liga ndërsa Real Madrid luan me Sevilla.

Duke zmbrapsur Atletico me 13 pikë në janar, fitorja të Shtunën do të dërgonte Barca në vendin e tretë për herë të parë këtë sezon.

Realët, të cilët janë të dytët në të njëjtin numër pikësh me Barcën, përballen të Dielën me Sevilla e vendit të katërt.

Skuadra e Zinedine Zidane ka avantazhin më të mirë kokë më kokë kundër Barca dhe Atletico.

Shefi i Barcelonës, Ronald Koeman, i cili pritet të mungojë pas përdorimit të gjuhës nënçmuese në dy ndeshje ndaj një zyrtari në fushë, kishte shkruar shanset e titullit të skuadrës së tij në fillim të këtij sezoni.

Sidoqoftë, katalanasit janë tërhequr përsëri në garë me 16 fitore në 19 ndeshje që nga fundi i vitit për të lënë dy pikë prapa Atletico me katër ndeshje të mbetura.

“Nuk e di nëse rezultati i kësaj ndeshje do të jetë vendimtar, por do të jetë i rëndësishëm,” tha Koeman.

“Ne po luftojmë me dy skuadra të tjera për titullin e kampionatit. Ne nuk mund ta imagjinonim të ishim aty ku jemi tani disa muaj më parë.”

Atletico arrin te Barcelona në formë indiferente me tre fitore nga gjashtë ndeshjet e kaluara.

Por shefi Diego Simeone, i cili është ende në kërkim të fitores së tij të parë në Nou Camp si trajner, thotë se ai nuk ka plane të veçanta për ndeshjen.

“Ne po luajmë me një ide vërtet të qartë këtë sezon siç mund ta shihni“, tha Simeone.

“Ne nuk ndryshojmë shumë. Ne do të përpiqemi të luajmë duke përdorur pikët tona më të mira sic kemi luajtur deri më tani.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme