NBA: Washington Wizards mundi Indiana Pacers për të rezervuar vendin Në play-off

Washington Wizards u çlirua pas një fitore me rezultatin 142-115 ndaj Indiana Pacers për të rezervuar vendin e tyre në play-off të NBA.

Wizards kishin humbur 118-100 kundër Boston Celtics në garën e tyre të parë në Konferencën Lindore të martën.

Por Bradley Beal shënoi 25 pikë të Enjten ndërsa Uashingtoni shfrytëzoi mundësinë e tyre të fundit për të arritur pas sezonit.

Wizards siguruan garën e tetë në konferencë dhe përballen me Philadelphia në raundin e parë të play-off, duke filluar të Dielën.

Russell Westbrook së bashku me Beal udhëhoqën 16-0 kundër Washington në çerekun e dytë, para se të përfundonte me 18 pikë dhe 15 asistime.

Wizards fitoi renditjen e tyre të parë pas sezonit që nga viti 2017-18.

Ndërkohë Pacers për të cilët Malcolm Brogdon shënoi 24 pikë, seria e tyre në pesë paraqitje radhazi në play-off mbaroj.

Turneu i play-in është prezantuar për një periudhë njëvjeçare për sezonin 2020-21, për të përcaktuar se kush merr pozicionet e shtatë dhe të tetë në secilën konferencë për play-off.

Golden State Warriors pret Memphis Grizzlies për garën e fundit në Konferencën Perëndimore të Premten në mbrëmje 03:00 të Shtunën në mëngjes.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme