Nba: Tyresen Haliburton dëmtohet pa kuptuar…

Gardiani i Kings Tyrese Haliburton pësoi një dëmtim në gjurin e tij të majtë dhe u largua nga ndeshja e së Dielës kundër Dallas.

Duke hedhur topin lart në çerekun e tretë, Haliburton u përpoq për një driblim, por direkt pa kuptuar ai ndaloj dhe përfundoj i shtrirë.

Ai u ndihmua nga fusha dhe menjëherë u drejtua për në dhomat e zhveshjes, duke e përfunduar natën e tij me 11 pikë dhe 5 asistime në 23 minuta.

Raportet e mëvonshme treguan se do të dilte një rezultat, por Kings ishin “me shpresë” se Haliburton ka shmangur dëmtimet serioze.

Rookie i Muajit dy herë ka shënuar mesatarisht 13.0 pikë dhe 5.3 asistime, duke shënuar 47.2% (përfshirë 40.9% nga distanca e largët) në 30.2 minuta.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme