Nba: TajneRët më të mirë të muajit janë…

Të dy trajnerët janë kryesorët për muajin prill të suksesshëm për ekipet e tyre përkatëse.

Trajneri i Denver Nuggets, Michael Malone dhe trajneri i Washington Wizards, Scott Brooks janë emëruar përkatësisht Trajnerët e Muajit të Konferencës Perëndimore dhe Lindore të NBA për Prillin.

Malone e kryesoi Denverin në një rekord më të mirë të ligës 13-3 në Prill, duke kapërcyer humbjen yllit të tyre Jamal Murray.

Brooks, ndërkohë, e drejtoi Uashingtonin në një rekord 12-5 duke ndihmuar në rritjen e shanseve të tyre për Play-In dhe play-off.

Kjo shënon herën e parë që Malone ka fituar Trajnerin e muajit, ndërsa Brooks mori çmimin për herë të gjashtë në karrierën e tij, e para që nga sezoni 2017-18.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme