Nba: ‘suns’ arrijnë të shkëlqejn Pas kaq shumë vitesh…

Phoenix Suns arriti në play-off të NBA për herë të parë në 11 vjet me një fitore 109-101 ndaj Los Angeles Clippers.

Chris Paul shënoi 28 pikë, 15 prej të cilave erdhën në çerekun e katërt, për të shënuar fitoren e tyre të parë ndaj Clippers këtë sezon.

Suns janë të dytët në Konferencën Perëndimore, të ndjekur nga Clippers të tretët.

Pasi arritën për herë të fundit në play-off në 2009-10, Suns i japin fund me rezultatin e djeshëm.

Mbretërit e Sacramento, aktualisht i 12-ti në Konferencën Perëndimore, kanë një humbje më të gjatë, duke arritur për herë të fundit në play-off në 2005-06.

“Atje ku ishim vetëm vitin e kaluar, dy vjet më parë, për të arritur në këtë pikë tani, kjo tregon të gjithë punën që kemi bërë gjatë kësaj kohe, dhe sa rëndësi ka organizimi i mirë.” tha sulmuesi i Suns Cameron Johnson.

“Kur kam ardhur për herë të parë këtu, të gjithë ishin si:‘Oh, ‘Suns’ janë rrëzuar. Ata nuk kanë bërë play-off në për shumë vite.’ Të jesh kaq afër vitin e kaluar dhe të jesh në gjendje të arrish një vend tani, është një bekim dhe nuk e marr aspak si të mirëqenë “.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme