NBA: Stephen Curry vendos rekord…

Stephen Curry theu rekordin e NBA pas tre shënimeve më të mira në një muaj.

Golden State Warriors mundi Sacramento Kings 117-113 të Dielën.

Curry, i cili përfundoi me 37 pikë, goditi shtatë trepikësh për të çuar totalin e tij në 85 me dy ndeshje të luajtura në prill.

Rekordi i mëparshëm me 82 ishte vendosur nga James Harden ndërsa luante për Houston Rockets në Nëntor 2019.

Curry shijoi ndeshjen e tij të 30-të me 30 pikë të sezonit.

Duket sikur unë kam mbaruar mënyra për të përshkruar lojën e Steph,” tha trajneri i Warriors Steve Kerr.

“Mënyra e të shtënave është thjesht e pabesueshme dhe marramendëse.”

Një fitore e dytë e njëpasnjëshme e çoi rekordin e Golden State në 31-30 këtë sezon ndërsa ata ndjekin një vend play-off në Konferencën Perëndimore.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme