Nba: Russell wastbrOok i dhuron fitoren washington wizards…

Russell Westbrook barazoi rekordin e NBA për triple-dyfish si dhe i dhuroj fitoren Washington Wizards në një fitore 133-132 kundër Indiana Pacers.

Westbrook shënoi 33 pikë, 19 kërcime dhe 15 asistime për të kaluar nivelin me Oscar Robertson në 181 triple-dyfish.

32-vjeçari gjithashtu bllokoi një goditje në kohën shtesë.

Westbrook tha:

“Unë krenohem shumë kur bëj gjithçka që ndikon në fitoren.”

Robertson, i cili luajti për Cincinnati dhe Milwaukee gjatë viteve 1960 dhe 70, konsiderohet si një nga të mëdhenjtë e të gjitha kohërave të NBA.


Bradley Beal arriti gjithashtu 50 pikë për Wizards, fitorja e të cilëve i bëri ata të kalonin në të nëntën në Konferencën Lindore.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme