NBA play-offs: Jayson Tatum Shënoj 50 pikë në ndeshjen e mbrëmshme…

Jayson Tatum shënoi 50 pikë të larta në karrierën e tij në play-off ndërsa skuadra e tij e Boston Celtics mundi vizitorët Brooklyn Nets me rezultatin 125-119 për të marrë epërsinë në serinë 2-1.

Tatum hodhi pesë tre-shënues dhe goditi 13 nga 15 gjuajtjet e lira, si dhe kontribuoi në shtatë asistime.

Ai është lojtari i parë i Celtics që shënoi 50 pikë që nga 2017 kur Isaiah Thomas shënoi në gjysmëfinalen e Konferencës Lindore.

“Kam pasur dy ndeshje të vështira, kështu që u përpoqa të motivoj veten time dhe të bëj gjithçka që mundem për të fituar,” tha Tatum.

James Harden kryesoi Brooklyn me 41 pikë, përfshirë shtatë trepikësh, ndërsa Kevin Durant shënoi 39 pikë.

Ish-lojtari i Boston Kyrie Irving u tall me atë që ishte paraqitja e tij e parë para tifozëve të Celtics që nga largimi në 2019.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme