Nba: laKers e rrënuar pa lojtarë e Saj kryesorë…

Lojtari më i rëndësishëm i Finales u kthye nga një mungesë prej 20 ndeshje javën e kaluar, por shqetësimet e tij në kyçin e këmbës së djathtë vazhdojnë përsëri.

‘Los Angeles Lakers’ mund të detyrohen të qëndrojnë në pozicionin e tyre të dobët të playoffit pa lojtarin e tyre më të mirë.

LeBron James nuk luajti në fitoren kryesore të së hënës mbrëma 93-89 kundër ‘Denver Nuggets’ për shkak të kaviljes së djathtë të lënduar.

Super ylli i Lakers vazhdoi të jetë i dëmtuar edhe gjatë humbjes së së Dielës ndaj ‘Toronto Raptors’.

James është mesatarisht 25.0 pikë, 7.9 kërcime dhe 7.8 asistime ndërsa ka shënuar 51.3% këtë sezon për Lakers.

Ata renditen në vendin e pestë në Konferencën Perëndimore me epërsi të ngushtë ndaj Dallas Mavericks dhe Portland Trail Blazers.

Lëndimet e James dhe Anthony Davis kanë bllokuar Lakers për të rikthyer lavdinën e fitores së kampionatit 2020 NBA.

James ka luajtur në vetëm 43 ndeshje këtë sezon, me Davis që ka bërë 29 paraqitje.

Me ose pa James, rruga e Lakers për në playoff nuk bëhet më e lehtë këtë javë me ndeshjet vendimtare të Konferencës Perëndimore kundër Clippers, Blazers dhe Suns.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme