NBA: Joel Embiid shënon 39 pikë si Filadelfia në Konferencën Lindore.

Joel Embiid shënoi 39 pikë ndërsa Filadelfia mundi Brooklyn Nets 123-117 dhe u zhvendos në vendin e parë në Konferencën Lindore.

Embiid gjithashtu regjistroi 13 kërcime ndërsa Filadelfia kapërceu Brooklyn, të cilit u mungonin disa lojtarë.

Tobias Harris shtoi 26 pikë dhe Ben Simmons shënoi 17 ndërsa Filadelfia pretendoi fitoren e tretë radhazi.

Diku tjetër, Stephen Curry shënoi 42 pikë në tre të katërtat ndërsa Golden State Warriors mundi Oklahoma City.

Për ndeshjen e tetë radhazi, Curry shënoi 30 ose më shumë pikë për të ndihmuar skuadrën e tij në një fitore 147-109.

Luka Doncic shënoi tre pikë ndërsa koha mbaroi për të siguruar një fitore mahnitëse 114-113 për Dallas Mavericks ndaj Memphis Grizzlies.

Los Angeles Clippers rrëzuan një deficit prej 11 pikësh në pesë minutat e fundit për të mposhtur Detroit Pistons 100-98.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme