Joel Embiid kthehet nga dëmtimi në fitoren e Filadelfias 76ers

Joel Embiid shënoi 24 pikë në kthimin e tij nga dëmtimi ndërsa skuadra e tij e Philadelphia 76ers mundi Minnesota Timberwolves 122-113.

Embiid humbi 10 ndeshje me një mavijosje kockash në gjurin e majtë dhe ishte i ngurtë në rikthimin e tij, duke humbur të gjitha përpjekjet e tij për tre pikë.

Fitorja i ktheu 76ers përsëri në krye të Konferencës Lindore, në nivelin me Brooklyn Nets.

Drejtuesit e Konferencës Perëndimore, Jazz-i i Utah mundi Orlando Magic 137-91.

Donovan Mitchell shënoi 22 pikë, përfshirë gjashtë trepikësh, ndërsa Jazz fitoi ndeshjen e tyre të nëntë radhazi.

Ata vendosën një rekord të NBA me 18 trepikësh në pjesën e parë, duke tejkaluar rezultatin më të mirë të Golden State Warriors me 17 pikë nga 2018.

Luka Doncic përfundoi me 26 pikë ndërsa Dallas Mavericks kaloi katër ndeshje të pamposhtur me një fitore 109-87 ndaj Washington Wizards.

Portland Trail Blazers kaluan nëpër Oklahoma City Thunder 133-85 me CJ McCollum duke shënuar 20 pikë në vetëm 26 minuta.

Kishte një fitore të rehatshme edhe për New York Knicks pasi ata u lehtësuan para Detroit Pistons 125-81, ndërsa Miami Heat mundi Cleveland Cavaliers 115-101.

Milwaukee Bucks, pa yllin Giannis Antetokounmpo, arriti një fitore 129-128 ndaj Sacramento Kings, dhe Indiana Pacers kishin nevojë për kohën shtesë për të mposhtur San Antonio Spurs 139-133.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme