Nate diaz i ‘nervozuar’ nga lufta Mayweather-paul dhe komentet për të…

Të thuash që ndeshja e boksit midis Floyd Mayweather-Logan Paul kishin marrë konfirmimin nga MMA do të ishte nënvlerësim për ta.

Nga kritikat te lavdërimet deri te dëfrimet e pastra, luftëtarët në të gjithë spektrin kishin diçka për të thënë për legjendën e boksit në pension që ndante unazën me yllin e YouTube.

Por pjesa më e madhe e bisedave ishin përqendruar rreth se sa para mund ta marri secili.

Megjithëse shifrat e sakta ende nuk janë zbuluar, Mayweather pretendoi se ai bëri rreth 30 milion dollarë vetëm në epërsinë e luftës dhe për Paul pritet gjithashtu një çek.

Kampioni i peshave të rënda të UFC-së, Francis Ngannou reagoi në mënyrë të pabesueshme ndaj luftës dhe pagesës, duke shkruar në Twitter:

Është çmenduri të mendosh se Logan Paul sapo fitoi $ 20 milion në një ekspozitë boksi. Ku po gabojm ne? ”

Përpara luftës së tij me Leon Edwards në UFC 263 këtë të Shtunë Diaz u paraqit me të njëjtën pyetje dhe ai e ktheu atë te Ngannou, duke replikuar:

“Çfarë po bën gabim?” tha Diaz në një intervistë me ‘Yahoo Sports’.

“Çfarë po bën gabim Francis Ngannou? Unë kam qenë duke bërë më shumë se të gjithë për vite dhe vite me radhë. Dhe kurrë nuk kam qenë kampion dhe po mendoja,’ në dreq të shkoj, veç të marr disa para.”

Diaz ka ka konkurruar për UFC që nga viti 2007 dhe, siç vuri në dukje ai, nuk ka mbajtur kurrë një titull botëror.

Megjithatë, ai ka titulluar disa ngjarje të mëdha, duke përfshirë dy nga luftrat më të shitura për shikime në historinë e promovimit, UFC 196 dhe UFC 202.

McGregor dhe Diaz.

Këto shfaqje ishin rreth rivalitetit të Diaz me super yllin Conor McGregor dhe të dy përfunduan duke fituar nga një fitore secilin.

Tre vjet më vonë, Diaz titulloi UFC 244 kundër Jorge Masvidal në një luftë për kampionatin “BMF”, krijimi i së cilës u frymëzua nga një citim i Diaz.

Tjetra, Diaz takohet me Edwards në luftën e parë UFC të planifikuar me pesë raunde që nuk është një ngjarje kryesore dhe jo për një titull.

Diaz dhe vëllai i tij Nick Diaz janë ngritur nga figurat e kultit në yje të zakonshëm, një histori suksesi që Nate e sheh se ka një formulë të thjeshtë.

“Thjesht ndoshta që ne jemi këtu duke bërë të njëjtën gjë që kemi bërë gjatë gjithë kohës vetëm më mirë dhe duke u bërë më mirë në një lloj aspekti,” tha Diaz.

E shtuna do të shënojë luftën e pestë të Diaz në pesë vjet.

Diaz gjithashtu u vuri barrë bashkëmoshatarëve të tij për mos firmosjen për ta luftuar atë.

Luftëtari paragjykohet për pasivitetin e ndeshjeve në harqe kohore të largëta.

“Unë gjithmonë dua të luftoj shumë herë,” tha Diaz.

“Janë këta luftëtarë si ‘mbretër’ këtu dhe kjo është arsyeja pse unë nuk jam aktiv. Ata vendosin të luajnë sikur unë jam joaktiv ”.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme