Napoli ‘joshet’ nga ky futbollit shqiptarë…

Futbollisti me origjinë shqiptare, Ezgjan Alioski, pritet të bëjë një hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

Ka shumë gjasa do t’i bashkohet Napolit të Elseid Hysajt dhe Amir Rrahmanit.  

29-vjeçari është pjesë e Lidsit në Premier Ligë dhe është aktivizuar 31 ndeshje.

Sipas gazetës italiane “Tuttosport”, ai pëlqehet nga drejtuesit e skuadrës napolitane, të cilët do tentojnë ta joshin shqiptarin që aktivizohet te Maqedonia e Veriut, për t’u transferuar në Serinë A.

Një rol kyç në transferimin e Alioskit te Napoli, pritet të luajë dhe shoku i skuadrës në përfaqësuese Elif Elmas, i cili gjithashtu është pjesë e Napolit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme