Futbolli ShqipëtarKryesore

Mposhti në sfidë direkte Vasil Shkurtajn, Nuabueze shpërblehet me “Këpucën e Artë”

Sulmuesi i Laçit Kirian Nuabueze mori çmimin e “Këpucës së Artë të Kategorisë Superiore për sezonin 2019-2020”.

Futbollisti nigeriano-amerikan realizoi 23 gola gjatë këtij edicioni. Edhe pse pas pandemisë ai u rikthye me vonesë në fushë, përsëri Nuabueze ia doli të shpallek kryegolashënuesi i këtij sezoni duke mposhtur në sfidë direkte ish-sulmuesin e Kukëit Vasil Shkurtaj, i cili realizoi 22 gola.

 

Laçi ka vendosur ta mbajë Nuabuezen deri në përfundim të fushatës së Ligës së Europës dhe më pas do të presë ofertë për ta shitur.

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.