Michael chandler humbet…

UFC ka një kampion të ri në peshat e lehta.

Në një moment, dukej sikur do të ishte Michael Chandler.

Por pastaj Charles Oliveira befasoj me një goditje të majtë duke dhuruar një pamje perfekte.

Nokautimi i Oliveira ndaj Chandler erdhi pas një raundi të parë të vogël ku ai shkoi në shpinë për të shpëtuar veten nga një fitore e TKO pasi bëri goditjet më të mira të ish-Bellator.

Por në raundin e dytë, ai dha goditjen e duhur, luftoj dhe vulosi fundin me goditjen më të rënd në vetëm 19 sekonda në raund.

Në bashkë-titullar, Beneil Dariush heshti turmën pro Tony Ferguson me një shfaqje mbizotëruese, duke i dhënë ish-kampionit të përkohshëm një humbje tjetër të mbylljes.

Ja se çfarë thanë luftëtarët për UFC 262.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme