Messi rikthen shkëlqimin e tij me barçën!!

Barcelona shënoi katër gola në 12 minuta, përfshirë një goditje të shkëlqyeshme nga Lionel Messi, për të goditur Athletic Bilbao dhe për të fituar Copa del Rey.

Barca ishte e zhgënjyer deri në minutën e 60-të ku nuk kishin arritur të shënonin asnjë gol, por ishte Grizeman që thehu heshtjen duke u pasur 3 minuta më vonë nga goli i de Jong.

Messi gjeti këndin e poshtëm për të shënuar golin e tretë të Barçës.

Messi shënoi golin e dytë të tij katër minuta më vonë.

Fitorja i jep Barcës trofeun e tyre të parë nën menaxherin Ronald Koeman.

“Për të fituar një titull është e rëndësishme për mua,” tha Koeman, skuadra e të cilit është e treta në La Liga, dy pikë prapa udhëheqësit Atletico Madrid.

“Pavarësisht nga ndryshimet në klub dhe lojtarët e rinj, te Barca duhet të luftosh gjithmonë për trofe.”

Për Athletic ishte një humbje e dytë finale e Copa del Rey në dy javë pasi ata humbën nga Real Sociedad në finalen e vonuar të vitit 2020 në 3 Prill.

Ky ka qenë një sezon i çuditshëm për Barcelonën, e cila filloi me Messin duke thënë se ai donte të largohej nga klubi.

Si kurrë më parë, Messi ishte në krye të lojës së tyre sulmuese dhe ai arriti fitoren me dy gola.

E para e tij përfshinte driblimin, vizionin dhe përfundimin që kemi pritur gjatë gjithë karrierës së tij yjore dhe e dyta ishte një goditje për herë të parë, me këmbë të majta në cepin e poshtëm, e parë kaq shpesh.

Lind pyetja tani, nëse ky trofe, triumfi i shtatë i Messit në konkurs, është i mjaftueshëm për të bindur argjentinasin që të qëndrojë.

Kjo rrit shanset e Koeman për të qëndruar në vitin e dytë të kontratës së tij, pavarësisht nëse skuadra e tij do të ketë sukses në garën e tyre për titull me Real Madrid dhe Atletico Madrid.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme