Merret vendimi për luftën midis Dy peshave të rënda…

Jairzinho Rozenstruik përballet me Augusto Sakai në ngjarjen kryesore më 5 qeshor.

Siç është raportuar fillimisht nga Combate, të dy Jairzinho Rozenstruik dhe Augusto Sakai do të kenë një mundësi të kthehen fuqishëm në qershor.

Kjo do të jetë ngjarja e dytë radhazi kryesore për të dy luftëtarët.

Jairzinho Rozenstruik është aktualisht pesha e rëndë e 6-të në botë dhe ka shkuar 5-2 deri më tani në UFC.

33-vjeçari mban fitore ndaj Andrei Arlovskit, Alistair Overeem dhe Junior dos Santos.

Me dy fitore ndaj ish-kampionëve të UFC-së në rezymenë e tij, Rozenstruik pa dyshim do të dojë ta vendosë fjalën “kampion” në emrin të tij një ditë.

Rozenstruik pati një pengesë në arritjen e këtij qëllimi në daljen e tij të fundit, ku humbi kundër Ciryl Gane në shkurt.

Rozenstruik do të ketë një mundësi të kthehet në rrugën e duhur kundër Sakai për të shmangur humbjen dy herë radhazi për herë të parë në karrierën e tij.

29-vjeçari Augusto Sakai renditet gjithashtu brenda 10 më të mirëve të divizionit të peshave të rënda të UFC.

Brenda tre-vjeçarit në UFC, Sakai ka provuar vetëm një herë humbjen, e cila ishte në daljen e tij më të fundit kundër Alistair Overeem në Shtator 2020.

Disa emra që Sakai ka mundur janë Andre Arlovski, Marcin Tybura dhe Blagoy Ivanov.

11 nga 15 fitoret e karrierës së Sakai kanë ardhur nga KO / TKO, dhe 10 nga 11 fitoret si dhe fitoret Rozenstruik kanë ardhur me të njëjtën metodë.

Është e sigurt që dikush mund ta pësoj keq atë nate, se kush, ngelet për tu parë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme