Merret vendimi për Lojtarët e Leicesterit pas shkeljeve të rregullave…

Lojtarët e Leicester James Maddison, Hamza Choudhury dhe Ayoze Perez mund të rikthejnë reputacionin e tyre në fushë pas shkeljes sē protokolleve për Covid-19, thotë shefi Brendan Rodgers.

Treshja u pëjashtua për ndeshjen në Premier League me West Ham fundjavën e kaluar.

Të tre janë në dispozicion përsëri për gjysmëfinalen e Kupës FA kundër Southampton në Wembley të Dielën.

Ne gjithmonë duhet të shikojmë përpara dhe jo në të kaluarën,” tha Rodgers.

Mënyra më e mirë që ata mund ta bëjnë këtë si lojtar është me veprimet e tyre në fushë.”

“Këta djem kanë dhënë një kontribut të madh për ne, ne jemi në pozicionin që jemi për shkak të tyre.

Ata bënë një gabim dhe në futboll do të ketë një zgjedhje përsëri, në një moment në karrierën e tyre, dhe shpresojmë se ata do të bëjnë një zgjedhje më të mirë.”

Maddison ka qenë një lojtar kryesor për Leicester këtë sezon, duke shënuar 11 gola dhe duke dhënë 10 asistime në të gjitha garat.

Ai është në garë për një vend në skuadrën e Gareth Southgate në Angli për finalet e Kampionatit Evropian të kësaj vere.

Perez ka siguruar tre gola në 27 paraqitje, ndërsa Choudhury ka shënuar një herë në 20 ndeshje.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme