Menaxheri i gjermanisë merr përgjigje pozitive nga muller dhe mats hummels…

Sulmuesi i Bayern Munchen Thomas Muller dhe mbrojtësi i Borussia Dortmund Mats Hummels janë bërë pjesë e nga skuadrës së Gjermanisë për Euro 2020.

Menaxheri i Gjermanisë Joachim Low rizgjodhi skuadrën e tij me 26 lojtarë, pavarësisht se kishte thënë në Mars 2019 se nuk kishte ndërmend t’i ndryshonte lojtarët përsëri.

31 vjeçari Muller, ka shënuar 11 gola dhe ka regjistruar 18 asistime për të ndihmuar Bayernin të fitojë Bundesligën këtë sezon.

32 vjeçari Hummels, ka fituar Kupën e Gjermanisë me Dortmund.

Në mediat sociale, Muller reagoj duke shkruajtur “përsëri përsëri“, ndërsa Hummels shkroi se ishte “i lumtur që u kthye“.

Gjermania pësoi humbjen e saj më të rëndë kur humbi 6-0 ndaj Spanjës në Champions League gjatë nëntorit 2020.

“Në këto rrethana të gjithë mund të presin ndryshimet,” tha Low, i cili do të largohet nga posti i tij pas turneut këtë verë.

“Në mbrojtje nuk kemi pasur stabilitetin e dëshiruar kohët e fundit.”

“Mats është një lojtar që ndikon te lojtarët e tjerë dhe sjell përvojë.”

Mesfushori sulmues 18-vjeçar i Bayern Munchen Jamal Musiala ishte zgjedhur nga Low.

Musiala i cili ishte në akademinë e Chelsea para se të bashkohej me Bayern në 2019, zgjodhi të përfaqësonte Gjermaninë para Anglisë ose Nigerisë.

Gjermania është në Grupin F për Euro 2020 së bashku me Francën, Hungarinë dhe Portugalinë.

Turneu po zhvillohet midis 11 qershorit dhe 11 korrikut, pasi është vonuar me një vit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme