FutbollKryesore

Media italiane propozon 2 mundësi për arsyen përse sulmoi Antonio Conte dje Interin

Ekzistojnë dy mundësi se çfarë fshihej pas shpërthimit më të azhurnuar të menaxherit të Interit, Antonio Conte, në përputhje me një raport në edicionin e djeshëm të gazetës italiane Libero.

Mundësia e parë ishte që Conte të hapte bisedime për të pajtuar kushtet me një klub tjetër ndërsa e dyta ishte që ai dëshironte të tregonte se ai vetëm dëshironte të vazhdonte në Inter me kushtet e tij.

Me pak fjalë, shefi i mëparshëm i kombëtares italiane kërkon mbrojtje më të madhe nga klubi dhe një prani më të madhe nga klubi edhe në momente të vështira, si rrjedhjet në lidhje me sjelljen e fundit jashtë fushës së Marcelo Brozovic.

 Në thelb, ai ka përfshirë presidentin e klubit Steven Zhang plus shefin ekzekutiv Giuseppe ‘Beppe’ Marotta për t’u intensifikuar dhe ai tani po pret veprime konkrete nga dyshja e tyre.

Menaxhmenti i Interit mendon se puna e Conte këtë sezon, edhe pse jo e plotë, ka qenë e shkëlqyeshme. Klubi beson se ata do të korrin atë që duhet të mbillen. Për më tepër, inter nuk po mendon, as nuk kanë menduar ndonjëherë, për ta shkarkuar atë falë proporcionit që mund të kushtojë.

Conte aktualisht fiton 11 milion € neto në vit dhe ka dy vjet të mbetura në marrëveshjen e tij dhe Interi tashmë po paguan Luciano Spalletti dhe stafin e tij një shumë prej 25 milion € deri në krye të sezonit të ardhshëm. Raporti përfundon se Conte mendon se ka njerëz në Inter që nuk e vlerësojnë mënyrën e tij të të bërit gjëra.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.