FutbollKryesore

Media italiane Raporton: N’Golo Kante është ëndrra e trajnerit Antonio Conte  

N’Golo Kante është ëndrra e menaxherit të Interit Antonio Conte për nënshkrimin në mesfushë por mesfushori i Chelsea nuk është mesfushori i vetëm i Premier League në radarin e Interit në përputhje me një raport në edicionin e sotëm të shtypit të së përditshmes italiane Corriere dello Sport. 

Conte ka punuar më parë me Kante dhe me të vërtetë do të donte të figuronte me të edhe një herë, por Chelsea kërkon një minimum prej 60 milion eurosh për francezin. 

Pierre Emile Höjbjerg, i cili pëlqen Interin, është gati të manovrojë me Tottenham dhe për këtë arsye klubi verior i Londrës mund të lejojë që Tanguy Ndombele ose Moussa Sissoko të largohen nga klubi. Tiemoue Bakayoko i Chelsea gjithashtu është në vëzhgim, por ai nuk e ka bindur Interin aq sa ta nënshkruajë.  

Raporti vazhdon duke thënë se nënshkrimi i Paul Pogba nga Manchester United është i pamundur ndërsa Wilfried Ndidi i Leicester City mund të jetë një shtesë e ndershme. 

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.