McGregor vs Poirier : Conor McGregor i thotë Dollstin Poirier se lufta është ‘Shuar’

Conor McGregor i ka thënë Dustin Poirier se lufta e tyre e planifikuar për 10 korrik është “shuar” në një shkëmbim Twitter të ngarkuar me shpjegime.

Replika filloi kur Poirier iu përgjigj postimit të McGregor në Instagram, në të cilin Irlandezi parashikoi se ai do të fitonte ndeshjen në raundin e katërt.

“Lufta është larg por unë do të luftoj me dikë tjetër më 10 korrik,” shkroi McGregor të hënën.

Poirier pretendoi fitoren kur dyshja u takuan në UFC 257 në janar.

Gara në Abu Dhabi u shqua për luftë miqësor, gjatë së cilës McGregor ishte padyshim më pak konfrontues sesa kishte qenë para luftimeve të mëparshme të profilit të lartë.

Ish-kampioni botëror me dy pesha nuk ka fituar një konkurs UFC që nga janari 2020 dhe doli nga pensioni për t’u ndeshur përsëri me Poirier pasi fitoi takimin e parë në shtator 2014.

Lufta do të zhvillohet në UFC 264, me presidentin e organizatës Dana White që thuhet se dëshironte të vinte në skenë ngjarjen në Las Vegas.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme