‘Mbappe do të fitojë Topin e Artë një ditë’ – Flick flet për talentet e yllit të PSG para ndeshjes së Bayern

Gjermani mendon se njeriu që shënoi dy herë kundër ekipit të tij në ndeshjen e parë të çerekfinales së tyre të Ligës së Kampionëve “ka gjithçka“.


Hansi Flick ka folur për talentet e Kylian Mbappe përpara udhëtimit të Bayern Munchen në Parc des Princes të Martën, duke shprehur besimin e tij se ylli i Paris Saint-Germain “do të fitojë Topin e Artë një ditë”.


Mbappe frymëzoi PSG në një fitore 3-2 në Allianz Arena javën e kaluar, duke shënuar dy herë pasi skuadra e Mauricio Pochettino fitoi në barazimin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër kampionëve gjermanë.


Shanset e Bayern për të përfunduar një rikthim në kryeqytetin francez ka të ngjarë të varen nga fakti nëse ata mund ta mbajnë francezin të qetë, me Flick të mendimit se ai është në rrugën e duhur për t’u bërë lojtari më i mirë në Evropë.

Çfarë është thënë?

“Ai do të fitojë Topin e Artë një ditë, unë jam absolutisht i bindur për këtë. Ai ka gjithçka,” tha shefi i Bayern në një konferencë shtypi para ndeshjes.


Ai është i shpejtë, ka një teknikë të mirë dhe – çka është më e rëndësishmja – ai shënon shumë gola.”
Thomas Muller u bëri jehonë komenteve të menaxherit të tij.


Ai është shumë i rrezikshëm. Me stilin tonë të lojës, hapësira do të krijohet automatikisht. Mbrojtja do të ketë një detyrë të rëndësishme,” u tha sulmuesi i Bayern gazetarëve.

“Ju kurrë nuk do të jeni në gjendje t’i mbani ata plotësisht jashtë loje”.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme