Mason emëroHet shef I përkohshëm I Tottenhamit pas shkarkimit të Mourinhos.

Lilywhites kanë konfirmuar se anglezi do të futet në gropë deri në fund të sezonit.


Ryan Mason është emëruar si menaxheri i ri i përkohshëm i Tottenham pas shkarkimit të Jose Mourinho të hënën.


Mourinho u çlirua nga detyrat e tij në Spurs pas 17 muajsh në vendin e nxehtë, vetëm gjashtë ditë para se të ishte për të mbikëqyrur paraqitjen e ekipit në finalen e Kupës Carabao 2020-21.


Mason, i cili kishte shërbyer si kreu i klubit për zhvillimin e lojtarëve, tani do të ketë për detyrë të japë trofeun e tyre të parë të madh që nga viti 2008 dhe do të shohë pjesën e mbetur të sezonit para se të instalohet një shef i ri i përhershëm gjatë verës.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme