Manny Pacquiao në bisedime për t’u përballur me yllin e peshave të mesme Terence Crawford në Abu Dhabi !!

Manny Pacquiao është në diskutime e sipër për të përballur Terence Crawford në Abu Dhabi këtë verë pas gati dy vitesh jashtë ringut.

Media raportoi vitin e kaluar se Lindja e Mesme ishte duke u rreshtuar si vendi më i mirë për të organizuar luftën dhe tani ESPN pretendon që të dy ekipet janë vendosur në Abu Dhabi.

Planet për Pacquiao për të luftuar yllin e peshave të mesme Crawford kanë qenë në plane prej 12 muajsh, por një marrëveshje është ende larg përfundimit.

Lufta nuk është ende afër finalizimit, por nëse ajo zhvillohet, Abu Dhabi është vendi i shënjestruar dhe 5 qershori është data e shënjestruar,” njoftoi një shef i Top Rank për ESPN.

Kampioni i pamposhtur i WBO në kategorinë e peshave të mesme, Crawford, doli për herë të fundit në nëntor, duke mundur Britanikun Kell Brook brenda katër raundeve në mënyrë brutale.

33-vjeçari, i cili vlerësohet gjerësisht si një nga luftëtarët më të mirë në planet, kohët e fundit përjashtoi një super-luftë me rivalin e peshave të lehta Errol Spence,ku të dy palët ishin të gatshëm për të arritur një kompromis mbi financat.

Ndërkohë, ekziston një shpresë e re për Brook dhe kundërshtarin e tij për një kohë të gjatë Amir Khan që më në fund do të takohen në një përballje.

Ish kampioni botëror Khan zbuloi në fillim të kësaj jave se ai i kishte thënë promovuesit të tij Eddie Hearn të ‘bënte luftën të ndodhte’.

Duke folur për median, ai tha: “Cila është lufta që të gjithë duan të shohin?”

“Të gjithë duan të shohin luftën e Kell Brook. Ne kemi qenë duke folur në lidhje me të për vite dhe vite me radhë.”

“Shikoni, unë dhe Kell ndoshta e kemi kaluar më të mirën. Por në të njëjtën kohë, të dy jemi në të njëjtën moshë.

Mendoj se do të ishte një luftë e mirë mes nesh për të parë akoma se kush është numri një në Britani.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme