Manchester United jep një vlerë për Jadon Sancho…

Manchester United ka pasur një ofertë prej 67 milion £ për anësorin e Anglisë, Jadon Sancho, të refuzuar nga Borussia Dortmund.

Klubi gjerman kërkon rreth 77.5 milion £ për 21-vjeçarin, me një pagesë shtesë prej 4.25 milion £ në krye.

Pagesa nuk është mjaft e lartë, United dëshironte ta paguante atë për pesë vjet kur Dortmund është i gatshëm që ajo të zgjatet në katër.

United tani po shqyrton nëse do të rishikojë ofertën e tyre.

Klubi Old Trafford do të jetë i etur të shmangë një përsëritje të 12 muajve më parë, kur ata u dhanë një tarifë nga Dortmund për Sancho, atëherë u përpoqën ta ulnin atë duke besuar se skuadra e Bundesliga përfundimisht do të shitej për një çmim më të ulët.

Në fund, Dortmund refuzoi të lëkundet dhe Sancho mbeti aty ku ishte.

I pyetur në media nëse loja në Gjermani ka kontribuar në suksesin e tij në fushë, Sancho tha se “patjetër që ka luajtur një pjesë të madhe”.

“Dortmund është një qytet i qetë, është e lehtë të shkosh në stërvitje dhe të shkosh në shtëpi. Tifozët e duan futbollin dhe kjo është një gjë e mirë. Të mos jesh pranë familjes time është e vetmja gjë nuk më pëlqen.”

“Unë nuk përqendrohem vërtet në media, unë përqendrohem vetëm tek vetja dhe çfarë duhet të bëj në fushë”.

Midis yjeve të tyre të rinj të mëdhenj, përfshirë Erling Braut Haaland dhe Jude Bellingham, Sancho është i vetmi që Dortmund është i interesuar të shesë këtë verë.

Menaxheri i United Ole Gunnar Solskjaer do të jetë i etur për të përfunduar marrëveshjen.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme