Manchester united humb 8 lojtarë, rrezikon dhe me tepër…

Portieri i Argjentinës Sergio Romero do të largohet nga Manchester United por klubi është në bisedime me mesfushorin Juan Mata mbi një marrëveshje

të re.

34 vjeçari Romero, nuk është paraqitur për United që nga gushti i vitit 2020 pas kthimit të Dean Henderson nga huazimi i tij në Sheffield United.

33 vjeçari Mata i Spanjës, ka kohë deri më 30 qershor për të rënë dakord për një marrëveshje të re dhe për të zgjatur qëndrimin e tij shtatë-vjeçar në Old Trafford.

Një total prej tetë lojtarësh janë larguar nga klubi.

Një tjetër nga lojtarë e ekipit të parë të United, 24 vjeçari Joel Pereira, do të largohet nga klubi.

38-vjeçarit Lee Grant po diskuton për zgjatjen e qëndrimit të tij me Manchester United.

Mbrojtësi qendror 21 vjeçarë Max Taylor, i cili kapërceu sëmundjen e rënde në 2018 dhe ishte në stol për ndeshjen e Europa League me Astana në 2019, por gjithashtu ai do të largohet në verë.

Mata u ble nga United për një rekord të atëhershëm klubi 37.1 milion £ në Janar 2014 por ka bërë vetëm nëntë paraqitje të Premier League këtë sezon.

Total
129
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme