Manchester City do të jetë komplet ndryshe në përballjen kundër chelsea…

Manchester City do të jetë një “krejtësisht e ndryshme” nga skuadra që u mund dy herë nga Chelsea javët e fundit kur të dy takohen në finalen e Champions League, thotë Jermaine Jenas.

Chelsea ka mundur kampionin e Premier League Cityt në FA Cup dhe kampionatin në gjashtë javët e fundit.

Të dy klubet takohen të shtunën në Portugali për titullin e kampionit të Evropës.

Chelsea i Thomas Tuchel mundi City 1-0 në gjysmëfinalen e Kupës FA në 17 Prill.

Ndërkohë më 8 maj mposhti skuadrën e Pep Guardiola 2-1 në stadiumin Etihad më 8 maj.

Duke folur në media të Premten, ish-mesfushori i Tottenham dhe Anglisë Jenas tha se ato humbje nuk do të ndikonin shumë në mendjet e Cityt.

“Në gjysmëfinale, City kishte në krye Gabriel Jesus, Raheem Sterling dhe Ferran Torres,” shtoi ai.

“Është një përbërje komplet ndryshe krahasuar me atë që Chelsea do të dalë të ndeshet të Shtunën.”

Ish sulmuesi i Chelsea Chris Sutton, duke folur në të njëjtën shfaqje, tha se kishte frikë për klubin e tij të vjetër.

“Nëse dy fitoret e fundit të Chelsea do të kenë ndonjë ndikim psikologjik në City, unë nuk e shoh në atë mënyrë,” shtoi ai.

“City luajti ekipin e tyre, jo skuadrën e tyre më të fortë në ato lojëra.

“Ata do të vijnë në këtë ndeshje me besim të plotë, pasi kanë pasur një sezon të shkëlqyer të Premier League dhe kanë përfunduar shumë më mirë se Chelsea, të cilët janë përmirësuar nën Thomas Tuchel.”

Ai thotë se nesë City luan me ekipin e tij më të fortë, Chelsea atëhere është në telashe të mëdha sipas tij.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme