FutbollKryesore

Manchester City ofertë £41 milion për Nathan Ake pas marrëveshjes për Ferran Torres nga Valencia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bournemouth ka pasur një ofertë prej £41 milion për Nathan Ake nga Citizens teksa duket se blut e përfunduan sezonit e merkatos shpejt.

Pasi e ka identifikuar Ake si një shënjestër në qendër, përkrah Kalidou Koulibaly të Napolit, 25-vjeçari është gati të bie dakord me termat personale dhe të firmosë një marrëveshje brenda ditëve në vazhdim.

Thuhet se £40 milion do të paguhen paraprakisht, me një shtesë prej £1 milion si shtesë.

Lajmet për ardhjen në afërsi të Ake vijnë pasi City njoftohet se firmosi anësorin 20-nga Valencia, Ferran Torres, i cili parashikohet të ketë kushtuar £21 milion.

Kohët e fundit City shiti anësorin e dëshpëruar Leroy Sane te Bayern Munich dhe do paraqitej sikur ata do të marrin dy shtesa të reja për një shumë prej 55€ milion të cilat ata i rikuperuan nga shitja e gjermanit.

Ake iu bashkua akademisë Chelsea në moshën 15 vjeçare para se të firmoste për Bournemouth në atë që ishte një marrëveshje rekord për klubin për £20 milion në atë kohë.

Është vënë re që Chelsea ka ende një klauzolë për blerjen e Ake të cilët ata mund ta aktivizojnë. 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.