Man City beson se ylli i tyre Brazilian do të pranojë të qëndrojë për një sezon të nëntë

Manchester City është i sigurt se mesfushori veteran Fernandinho do të qëndrojë në klub për një sezon të nëntë.

Braziliani, 36 vjeçar është jashtë kontratës këtë verë dhe emri i tij ishte në listën e lëshuar të Premier League, të botuar në fillim të këtij muaji.

Sidoqoftë, kuptohet që City dhe Fernandinho janë ende duke diskutuar një marrëveshje për ta mbajtur atë edhe për një vit.

Ndërkohë, asnjë plan nuk është planifikuar këtë verë me mesfushorin Ilkay Gundogan, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij.

E ardhmja e 30-vjeçarit gjerman ka qenë objekt spekulimesh, por City ende nuk po kërkon të diskutojë një kontratë të re, as nuk mendohet të ketë ndonjë plan për ta shitur atë, pavarësisht asaj që ka të ngjarë të jetë një verë ndryshimi pasi Pep Guardiola kërkon të freskojë skuadrën e tij.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme