Malcolm Brogdon del nga Nets-Pacers i lËnduar…

INDIANAPOLIS, IN – APRIL 29: Malcolm Brogdon #7 of the Indiana Pacers drives to the basket during the game against the Brooklyn Nets on April 29, 2021 at Bankers Life Fieldhouse in Indianapolis, Indiana. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2021 NBAE (Photo by Ron Hoskins/NBAE via Getty Images)

Ndeshja e sezonit të vonë të Indiana kundër Brooklyn Nets u detyrua të përfundonte pa rojen e saj të fillimit të Enjten.

Malcolm Brogdon doli nga loja për shkak të këmbës të djathtë të dëmtuar.

Nets vazhduan të fitojnë me rezultatin 130-113, pas një përpjekjeje prej 42 pikësh nga Kevin Durant.

Një luftëtar i vitit të pestë, Brogdon është mesatarisht me 21.5 pikë në karrierë ndërsa shënon 39.1% nga diapazoni i 3 pikëve në sezonin e tij të dytë me Pacers.

Sidoqoftë, Indiana, hyri në garën e së enjtes në tre ndeshje nën .500 dhe në vendin e nëntë në Konferencën Lindore.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme