e-sportsKryesore

Maddison: Fitimi i ePL-së ishte për ju tifozët e Leicester

Mesfushori ia kushton titullin FIFA 20 mbështetësve të klubit të tij, por finalisti i mposhtur John Egan tashmë po komploton hakmarrjen për Sheffield United

James Maddison thotë se i pëlqeu të bashkëvepronte me mbështetësit e rivalëve, pasi fitoi edicionin e dytë të turneut Ftesor të ePremier League.

Mesfushori i Leicester City pretendoi titullin EA SPORTS FIFA 20, pas kampionit inaugurues të Wolverhampton Wanderers, Diogo Jota, pasi mposhti në finale John Egan të Sheffield United 5-1.

“Pasi e pashë turneun e parë nga një distancë, ishte fantastike,” tha Maddison. “Angazhimi i tifozëve ishte i shkëlqyeshëm, në mediat sociale.

“Kam marrë disa hobi nga disa nga tifozët e skuadrave kam luajtur kundër dhe rrahur, dhe kam pasur disa lojëra mendore. Por është gjithçka argëtuese dhe argëtuese dhe gjithçka për një kauzë të mirë: të qëndrosh brenda.

“Me të vërtetë më pëlqeu i gjithë turneu dhe jam shumë i lumtur që jam fitues. Kjo ishte për ju tifozët e Leicester.”

Ndërsa Egan humbi çmimin përfundimtar, ai e shijoi udhëtimin e tij në finale, duke përfshirë një fitore të vonë ndaj Max Aarons të Norwich City në gjysmëfinale e tij.

“Ka qenë fantastike,” tha ai. “Unë hyra kur nuk dija çfarë të prisja, duke shpresuar se nuk do të isha i hutuar në ndeshjen e parë. Tifozët kanë qenë në të shumë”.

Rivaliteti midis dy finalistëve tani mund të rinovohet në jetën reale në fushë kur ata takohen më pas në Premier League.

Egan paralajmëroi, “Unë nuk mund të pres që të të luaj. Nëse ju merrni topin herën tjetër kur ne luajmë, përgatituni!

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.