e-sportsKryesore

Madden 21: EA Sports zbulon Yard

Dihet që do të vijë për një kohë, por të Mërkurën EA Sports zbuloi zyrtarisht modalitetin e saj të ri ‘The Yard ’që vinte në Madden 21.

Provuar si një “modë argëtuese, dinamike” nga EA Sports, Yard do t’u lejojë lojtarëve të provojnë një formë më të shpejtë,  të futbollit në oborrin e shtëpisë.

Versioni i parë i modalitetit do të jetë në dispozicion në aplikacionin Madden NFL 21 Mobile nga e Mërkura, 5 Gusht. Aplikacioni lejon lojtarët të krijojnë dhe luajnë një lojtar në modën e re The Yard: Underground, një modalitet me një lojtar të vetëm me gameplay 5-të-5. Modaliteti nuk është vetëm për celular, pasi që Yard do të jetë në versionin e konzollës * Madden 21 kur të fillojë më 28 gusht.

Lojë Madden 21 multiplatformë

Në versionin tastierë të modalitetit, lojtarët luajnë solo futbolli 6-në-6, *me bashkëpunime në internet ose në ndeshje online kokë më kokë në ekipe të një, dy ose tre lojtarëve. Arritja e fitoreve në modë do t’u japë lojtarëve pikë përvoje (XP) për të përmirësuar lojtarin e tyre dhe shpërblimet për lojtarin tuaj. Ndërsa përparoni, do të luani gjithashtu në një larmi vendndodhjesh me një sërë rregullash.

“Ne kemi dashur të krijojmë një mënyrë të re për lojtarët të shprehen dhe të luajnë futboll të vogël në një përvojë në stilin arcade që është e gjitha e re për Madden,” tha Seann Graddy, Prodhuesi Ekzekutiv i Madden NFL 21. “Yard është e shpejtë, emocionuese dhe mbi të gjitha, argëtuese. Lojtarët do të zhyten në lojëra gjithëpërfshirëse në celular dhe tastierë që do të sjellin në jetë futbollin në oborrin e shtëpisë ku u rritën lojtarët dhe tifozët e NFL, ku rregullat janë të qeta dhe ju mund të fitoni me qëndrim. “

Për ata që luajnë të dy versionet e modalitetit – tastierë dhe celular – mund të lidhen midis dy lojërave për të hyrë në avatarin e tyre, pajisje, monedhë në lojë dhe Madden Rank.

Madden 21 lëshon në 28 gusht për Xbox One, PlayStation 4 dhe PC. Më shumë informacion rreth The Yard do të jetë në dispozicion para fillimit të lojës.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.