LuftA joshua buatsi – daniel dos santos përfundoj në lotë…

Joshua Buatsi zgjati rekordin e tij të pamposhtur me një fitore brutale nokauti kundër Daniel Blenda Dos Santos.

Pesha e lehtë, kishte medalje bronzi për Britaninë e Madhe në Lojërat Olimpike 2016, por ai ishte dominuese vetëm në daljen e tij të dytë që nga Gushti 2019.

Ai luftojë fuqishëm Dos Santos me një stuhi grushtash në raundin e dytë, dhe një grusht i djathtë i fortë e largoi francezin në raundin e katërt.

Ne kemi parë kundërshtarë të panjohur të vijnë dhe të rrahin djem“, tha 28 vjeçari Buatsi, pas fitores në Manchester Arena.

“Unë e bëra goditjen në kohën e duhur. Më e rëndësishmja është që shpresoj që ai të jetë mirë.”

Shumë gjëra mund të priten nga Buatsi.

Ai ka origjinën e tij amatore dhe mënyrën efikase të shfaqjeve të tij në 14 fitoret e tij profesionale.

Ai ka lëvizur të lidhet me trajnerin amerikan të dekoruar Virgil Hunter.

Luftëtari udhëtues, Dos Santos, i cili kishte fituar të gjitha 15 luftimet e tij të mëparshme, qau në ring.

Analisti i boksit Steve Bunce e përshkroi atë si “të paqëndrueshëm” dhe “të thyer“.

Buatsi u afrua duke përqafuar rivalin e tij disa minuta pas përfundimit.

Hunter tha se shpreson ta bëjë Buatsi gati për një titull botëror në rreth 14 muaj.

Ndërkohë promovuesi Eddie Hearn tha se ai do të luftojë përsëri në korrik dhe se tani duhet të jetë më aktive.

“Ajo që duhet të bëjmë është të përfitojmë nga aftësia për të rritur karrierën e Buatsi,” tha Hearn.

Ai ka qenë jashtë ringut për shtatë muaj dhe ka një trajner të ri, kështu që një kthesë e madhe është shënuar për të.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme