Lufta Devin Haney Vs. Jorge Linares shiten biletat në mënyrë marramendëse..

Eddie Hearn raporton se biletat tashmë janë shitur për ngjarjen e Boksit në Matchroom të 29 Majit midis kampionit të peshave të lehta të WBC Devin Haney (25-0, 15 KO) dhe Jorge Linares (47-5, 29 KO) në Mandalay Bay Resort në Las Vegas, Nevada.

Hearn thotë se ai po punon me Mandalay Bay për të siguruar më shumë vende për akomodimin e ndjekëseve të luftës Haney – Linares.

Kjo është një shenjë e mirë për Hearn se Haney, 22 vjeç është përshtatur në Mandalay Bay kaq shpejt, pasi ai është nga Bay Arena në California.

Tifozët e Haney janë të gatshëm të udhëtojnë në Las Vegas për ta parë atë duke luftuar në Mandalay Bay.

Hearn nuk po tha se sa bileta shtesë do të hidhen në shitje, por e sigurt që ato do të shiten shpejt.

Kjo mund të jetë lufta e tij e fundit për Haney para se ai të përballet me fituesin e luftës së 9 korrikut midis kampionit të përkohshëm të peshave të lehta WBC Ryan Garcia dhe Javier Fortuna.

Të gjitha biletat #HaneyLinares tani janë SHITUR. Ne jemi duke punuar me @MandalayBay për të prodhuar më shumë bileta, pres një natë të shkëlqyer në Vegas! @DAZNBoxing @Realdevinhaney, ”tha Eddie Hearn.

Haney duhet të duket mirë në luftën e Linares sepse nuk ka shkëlqyer në dy ndeshjet e tij të fundit kundër Yuriorkis Gamboa dhe Alfredo Santiago.

Ai u detyrua të kalonte 12 raundet e plota dhe në të dy luftimet fuqia e tij nuk dukej aq mbresëlënëse.

Lufta e fundit në të cilën Haney bëri një paraqitje spektakolare ishte në luftën e tij kundër Zaur Abdullaev në 2019.

Ashtu si Ryan Garcia, ne nuk e dimë sa i mirë është Haney si luftëtar.


Ne e dimë që ai mund të largojë shumë djem me fuqi margjinale, por nuk e dimë se si do të reagojë kur të futet brenda në rrjet me një goditës si Linares, Ryan Garcia dhe Teofimo Lopez.

Mund të jetë që Hearn e kupton që Haney nuk mund të mposhtë asnjë nga ata luftëtarë, dhe kjo është arsyeja pse ai nuk po bën presion të madh për të bërë luftime.

Linares 35-vjeçari mund të prishë gjërat për Hearn nëse mundi Haney në 29 maj.

Adhuruesit e boksit hardcore e kuptojnë që Linares është më i shpejtë dhe më i fuqishëm se Haney, ata nuk do të tronditen nëse ai e mund atë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme