Lojtari i anglisë ben stokes përjashtohet nga skuadra…

Lojtari i Anglisë Ben Stokes është larguar nga Premier League Indian pas një gishti të thyer, thotë ekipi i tij Rajasthan Royals.

Royals thonë se Stokes, 29, u plagos ndërsa doli në fushë gjatë humbjes së tyre të katërt me Punjab Kings të hënën.

Anglia thotë se stafi i tyre mjekësor është në kontakt dhe Stokes do të bëjë një radiografi të dytë “në 24-48 orët e ardhshme” për të vlerësuar seriozitetin e dëmtimit.

Jam shkatërruar“, i tha Stoke Medias.

Të pësosh një gisht të thyer në ndeshjen e parë është thjesht shkatërruese.”

Regjistrimi tjetër i Anglisë është Provimi i parë kundër Zelandës së Re që fillon në 2 qershor.

Jofra Archer, një tjetër lojtar i Royals, ka humbur fillimin e turneut për shkak të një dëmtimi në bërryl dhe u kthye në stërvitje të hënën për të provuar nëse është në gjendje të luaj.

Royals thonë se Stokes do të mbetet në Indi për të mbështetur pjesën tjetër të skuadrës dhe ata do të rishikojnë opsionet e zëvendësimit.

Humbja e së hënës ishte ndeshja e tyre e parë e IPL-së të këtij viti.

Pas serisë me dy Test të Zelandës së Re, viti i Anglisë përfshin gjithashtu një seri Testimi kundër Indisë dhe një Kupë Botërore.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme